Творча майстерня "ФОРМУВАННЯ КОМПЕТЕНТНОЇ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ СУЧАСНОЇ ОСВІТИ"
Компетентно-творча особистість...
Усього лише два слова, але вони містять у собі глибокий зміст.
Це людина, яка у змозі реалізувати свої індивідуальні потреби та можливості, має нетрадиційне самостійне мислення, багатий духовний світ, уміє пізнавати, бачити навколишнє оточення, створює щось нове, оригінальне, неповторне. Для того щоби сформувати таку особистість в умовах загальноосвітнього навчального закладу, маємо створити належні педагогічні передумови для розкриття індивідуальних особливостей кожного учня, задоволення навчальних потреб, використовувати особистісно зорієнтований підхід до організації педагогічного процесу задля ефективного навчання, розвитку та виховання кожного учня. У сучасному житті учень може стати конкурентоспроможним та успішним за умови високої мовленнєвої культури, цільового використання засобів комунікації, навичок самостійного аналізу, уміння вести монолог, діалог, дискусію тощо.
Формування компетенцій в освіті посіло чільне місце, що пов’язано передусім з інформаційним вибухом останнього десятиріччя та змінами, які відбулися в результаті використання інформаційних технологій, швидкого впровадження наукових розробок не лише в економічну сферу, а й у повсякденне життя людей. Сьогоднішня освіта переходить зі знаннєвоцентричної до компетентнісно-спрямованої, тобто до способів застосування знань і умінь на практиці. Відповідно змінюється «портрет» учителя. На відміну від традиційного розуміння провідної ролі вчителя як головного джерела інформації, школа ХХІ століття пропонує іншу роль: учитель як фасілітатор, провідник та спостерігач, який створює можливість для учнів застосувати набуті навички для побудови нових знань.
Для досягнення зазначеної мети 22 березня 2021 року було проведено засідання методичного об'єднання вчителів-предметників, яке проходило у формі творчої майстерні. Організаційні питання присвячувались обговоренню рівня навченості учнів з предметів, що виносяться на ЗНО, підготовці стендової інформаційної наочності для випускників та їхніх батьків, аналізу відкритих уроків, проведених членами МО, які атестуються у нинішньому навчальному році.
Своїм досвідом ділились Генова Л.М. (вчитель української мови та літератури) - "Методика організації системного повторення вивченого матеріалу з метою підготовки до проведення ДПА та ЗНО", Гарбуза О.М. (вчитель англійської мови) - "Формування ключових компетентностей у процесі вивчення іноземної мови шляхом використання технологій критичного мислення".Творчий пошук "Ефективність застосування проєктної та дослідницької діяльності на уроках природничого циклу" охарактеризувала Григорчук Н.Р. (вчитель географії та біології).
Креативним акордом творчої майстерні стали міні-тренінги проведені Л.М.Геновою. Всі присутні дізнались про своїх колег багато цікавого і нового та отримали "море" позитиву.