Здоровий спосіб життя
Пам`ятка про коронавірус
Не панікуйте та зберігайте спокій
1. Хто може заразитися цим вірусом?
Люди, які живуть або подорожують в райони, де циркулює вірус 2019-nCoV, можуть піддаватися ризику зараження. В даний час 2019-nCoV циркулює в Китаї, де знаходится переважна більшість інфікованих людей. Захворілі з інших країн перебували серед людей, які нещодавно приїхали з Китаю або жили чи працювали в тісному контакті з цими мандрівниками. Медичні працівники, які доглядають за хворими 2019-nCoV, піддаються більш високому ризику та повинні захищатися за допомогою відповідних заходів профілактики і контролю інфекцій.
2. Хто має вищий ризик отримання важкої форми захворювання?
Хоча вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.
3. Як довго вірус живе на поверхнях?
За попередньою інформацією, вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.
4. Чи можна заразитися вірусом 2019-nCoV від людини, у якої немає симптомів?
Люди, інфіковані 2019-nCoV, можуть бути заразними до того, як проявляться симптоми. Однак, ґрунтуючись на наявних на цей час даних, саме люди, у яких уже є симптоми захворювання, є переважним джерелом поширення вірусу.
5. Чи існують на сьогодні специфічні методи лікування?
На сьогоднішній день немає ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу. Якщо ви хочете захистити себе від зараження новим коронавірусом, вам слід дотримуватися основних правил гігієни, а також уникати по можливості тісного контакту з усіма, у кого проявляються симптоми респіраторного захворювання, зокрема, кашель і чхання.
1. Часто і ретельно мийте руки водою і милом протягом щонайменше 20-30 секунд, адже від якості миття залежить ваша безпека, а також людей навколо. Якщо немає можливості помити руки з водою і милом, варто використовувати спиртовмісний антисептик для рук – розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину. Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук, обробляти руки треба щонайменше 30 секунд і особливу увагу приділити нігтям (тут накопичується найбільше бруду). За першої ж нагоди помийте руки милом і водою.
2. Не торкайтеся брудними руками очей, носа чи рота.
3. Уникайте тісного контакту з хворими людьми та натовпу.
4. Ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо і яйця. Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.
5. Уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.
Якщо маєте симптоми гострої респіраторної інфекції, аби запобігти зараженню інших:
-
залишайтеся вдома, якщо захворіли;
-
уникайте тісного контакту з іншими людьми;
-
прикривайте рот і ніс серветкою під час кашлю і чхання, а опісля ретельно мийте руки;
-
регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні;
-
будьте на зв’язку зі своїм сімейним лікарем;
-
використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати) у публічних місцях;
-
під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;
-
дезінфікуйте поверхні, яких торкалася інфікована людина.