Батьківські збори "Конфліктні ситуації підлітків між собою".
На сьогоднішній день, в плані виховання дитини, учня як особистості в колективі, нагальним постає питання адекватної поведінки учнів в суспільному житті. Адже нам всім відомо, що серед дітей набагато частіше виникають конфліктні ситуації, які призводять до розладу їх дружніх стосунків.
Це може бути спричинено багатьма факторами, як то:
бажанням самовиразитись;
бажанням переконання іншої сторони в своїй начебто явній правоті;
відчуттям невпевненості в собі;
відчуттям силового натиску з боку інших тощо.
Взагалі-то, діти, учні в такому юному віці дуже вразливі, а їх душевний стан просто знаходиться на роздоріжжі: як от, ще мить – і не розібравшись що до чого одразу до бійки, здіймаючи «бурю серед ясного неба». Звичайно, що така неврівноважена поведінка учнів можуть бути зумовлена різними причинами, як от:
становищем учня в колективі, ставлення до неї однолітків;
взаємини з вчителем;
сімейні ситуації.
Аналізуючи вищеперераховане, можна відмітити, що велику роль відіграють сімейні обставини. Адже, часті лайки в сім’ї, приниження батьками один одного, взаємні докори та образи негативно впливають на душевний стан дитини.
Так, психологи вважають, що дитина виявляє агресію у повсякденному житті частіше там, де агресію дорослих вона бачить щоденно.
Але дуже великою проблемою для всього суспільства є те, що більшість дітей не реагують на доброзичливість. Для них нормою поведінки є грубість. І це вже є посилання для роздумів та прийняттям активних заходів для самих батьків, а також педагогів таких учнів